Kategorie

Informace

Nejprodávanější produkty

Categories

Moderní nástupce dopadové jámy? AirBag!
Moderní nástupce dopadové jámy? AirBag!
Všichni zkušení gymnasté vám jistě potvrdí, že jde především o fázi učení skillů, kdy dopad do molitanové jámy je nejbezpečnější možnost, jak si nové prvky osvojit. Molitanové jámy jsou ale drahé, nepřenosné a špatně udržovatelné. Existuje nějaké alternativa? Pojďme se na to společně podívat!

Co je dopadová jáma?

Dopadová jáma je plocha (vyvýšená, či zapuštěná do země) z pravidla obdélníkového tvaru a naplněná molitanovou výplní.

Dopadová jáma naplněná molitanem, zdroj: https://www.familygym.sk

Důležitým aspektem takové jámy je její hloubka a velikost. Hloubka by měla být přizpůsobena délce natažených nohou, aby byla zajištěna bezpečnost při dopadu na nohy. Konkrétně se jedná o hloubku minimálně 1,5 m. 

Velikost dopadové jámy by měla být minimálně 2 x 3 m a to z důvodu bezpečnosti doskoku.

Ekvivalenty dopadové jámy

Náhradou takové dopadové jámy mohou být tzv. dopadové žíněnky, které sice nenabízí takový komfort jako již zmíněné jámy, avšak mohou být dobrým společníkem třeba v případě, že váš tréninkový prostor využívají i jiné oddíly a není možné zde instalovat doskočiště trvale.

Naštěstí jsme my z AirTrack Factory přišli s unikátním řešením tohoto problému, skloubili obě tyto pomůcky dohromady a vynalezl produkt zvaný AirBag.

AirBag představuje bezpečný dopadový systém pro malé i velké, který plnohodnotně nahradí dopadovou jámu s houbičkami! S možností regulace tvrdosti pomocí tlaku vzduchu uvnitř vytvoříte přesně takový dopad, jaký potřebujete pro nové prvky i pilování již zvládnutých triků.

Inovativní přenosný systém pro dopady z AirTracku i nářadí, jako např. kladina, bradla a mnoho dalšího, určený nejen pro gymnasty, ale také pro teamgym, parkour, akrobaty, cheerleaders, kaskadéry apod. Perfektně využitelný místo klasické jámy s houbičkami a přitom stejně bezpečný.

Jak funguje AirBag?

AirBag funguje na principu vzduchového polštáře, jehož tlak si jednoduše nastavíte podle potřeby díky zabudovanému tlakoměru. Tím vytvoříte měkčí či tvrdší povrch pro perfektní přistání. Speciální bezpečnostní čidlo vás upozorní na změnu tlaku uvnitř AirBagu. Po každém tréninku můžete AirBag snadno vyfouknout, sbalit a uklidit. AirBag je také jednoduše omyvatelný, jeho váha je pouze 80 kg a nafouknutí zabere jen pár minut. Navíc je jen na vás, kde ho zrovna chcete používat, můžete tak trénovat naprosto kdekoliv! Letní soustředění nebo zajištění bezpečného dopadu z různého nářadí v tělocvičně už nikdy nebude problém.

Využití najde AirBag i mimo akrobatické sporty, třeba na atletickém hřišti namísto tradičního doskočiště, kde opět tvoří výhodnou alternativu díky své přenositelnosti.

Základní verzí je AirBag S o rozměru 4 x 2,5 m, který je obvykle skladem a můžete jej mít již do dvou týdnů od objednání. AirBag S má stylový černý potah s vyznačenou dopadovou plochou. Vrchní saténový potah je možné také celoplošně potisknout dle vašeho přání, například s logem vašeho klubu a s vašimi barvami.

Dopadová nafukovací jáma AirBag S od AirTrack Factory

AirBag lze také vyrobit na míru přesně v rozměrech, jaké potřebujete, s dodací dobou okolo 6 týdnů.

Chcete vidět AirBag v akci? Mrkněte na video zde.

Specifikace AirBagu S

  • Barva: černá

  • Váha: 80 kg

  • Rozměry v nafouknutém stavu: 4 x 2,5 x 0,7 metrů

  • Rozměry ve vyfouknutém stavu: 1,20 x 0,8 x 0,8 metrů

  • Nafouknuto za: 3 minuty

  • Pumpa je součástí produktu

Klasické dopadové jámy jsou náročné na údržbu, nepřenosné, často malé a málo bezpečné. AirBag je skvělá varianta, ať už se věnujete gymnastice, parkouru či jiné akrobacii. Jedná se o velký posun vpřed, který může zlepšit úroveň nejednoho sportu.

Chcete poradit s výběrem nebo zpracovat nezávaznou poptávku? Kontaktujte nás zde.

AirBag S je perfektní náhradou molitanové jámy. Inovativní řešení od AirTrack Factory.

Obrázek dopadové jámy s molitanem - zdroj: https://www.familygym.sk