Kategorie

Informace

Nejprodávanější produkty

Categories

Škola,‌ ‌aneb‌ ‌kolébka‌ ‌mladých‌ ‌sportovců‌
Škola,‌ ‌aneb‌ ‌kolébka‌ ‌mladých‌ ‌sportovců‌
Na školní léta máme spoustu vzpomínek, některé jsou pozitivní, ale u části z nich do dnešního dne tu krásu marně hledáme, často jsou to vzpomínky právě na tělocvik. Těžké žíněnky, přeskakování bedny a mnoho dalšího. Proto jsme si v AirTrack Factory řekli, zda-li to nejde udělat jinak a zajímavěji pro děti, i učitele. Povíme si tedy o tom, jak lze s Airtrackem posunout tělocvik do 21. století!

Tělocvik v podání konvenčních cvičících pomůcek

Učební osnovy pro základní školy udávají, že podíl gymnastiky a atletiky by měl být 25% oproti ostatním sportovním aktivitám. Pro představu to tvoří 16,5 hodin gymnastiky a atletiky za školní rok.

Konvenční cvičební pomůcky pro gymnastiku, ve většině ZŠ v České republice, tvoří těžké žíněnky, bedny, odrazové můstky a další náčiní, které pamatuje i rodiče stávajících žáků.

Uchovávání i přesun těchto pomůcek jsou velmi náročné aktivity, zejména díky jejich objemu a váze. S nafukovacími pomůckami můžete tyto nevýhody takřka vypustit.

Tělocvik v podání AirTracku

Hlavní rozdíly mezi nafukovacími pomůckami a klasickou školní výbavou tělocvičny je zejména v oblasti skladnosti a praktičnosti. Velkou část Airtracků zvládnou rozložit a složit i nejmenší děti, zabírá velmi malý prostor při skladování.

Při výuce gymnastiky a atletiky může plně nahradit většinu klasického nářadí, děti z těchto pomůcek nemají strach a používání nafukovacího náčiní vede k menší míře zranění.

Naše airtracky se dají díky TrackConnectu a dalším speciálním spojovacím prvkům libovolně kombinovat a můžete si vytvořit.

Mezi nejoblíbenější pomůcky pro výuku tělocviku patří například odrazový můstek, který je sice variabilní pomůckou, ale je dosti těžký a nelze regulovat jeho tvrdost. Naše nafukovací alternativa - AirBoard Boost - je jedinečným produktem, který pro školní potřeby dokáže odrazový můstek plně nahradit. Je lehký, snadno přenosný a cenově odpovídá zhruba střední kategorii odrazových můstků, tedy je i cenově dostupný.

Dalšími produkty, který školy ve velké míře využívají jsou zejména Sety, které kombinutí různé prvky produktů AirTrack Factory, jedná se například o  Take-Off Set, AirBox Set a další. Tyto prvky se skvěle kombinují s gymnastickými koberci.

Variant a možností použití je nesmírné množství, a je jen na vyučujícím, jakým způsobem výuku pojme a jaké prvky v tu danou hodinu bude chtít využít.

Závěr

Děti jsou budoucností sportu, měli bychom chránit jejich zdraví a pomoci jim v  ukotvení jejich nadšení a celoživotního postoji ke sportu.

Při použití moderního vybavení a hravé formy výuky můžeme vychovat silnou generaci gymnastů a atletů, která bude vyhrávat soutěže po celém světě.

Chcete poradit s výběrem? Kontaktujte nás zde