Gymnastický koberec 2,5 cm, šíře 2 m

GymCarpets

Gymnastický koberec o tloušťce 2,5 cm a šířce 2 m v kvalitním provedení, vyráběný v ČR. Zvolte si délku jakou potřebujete. Koberec má světle modrý povrch a tmavě šedou pěnu na spodní straně. Nyní s dopravou po ČR zdarma!

Více informací

2 - 4 týdny

11339 11 339 Kč S DPH

Zvolené množství není skladem - delší doba dodání

Více informací

Tento koberec je bez lamel, při stáčení je tedy potřeba rolovat koberec otočený pěnou nahoru.

Gymnastické koberce jsou vhodné jak pro školy, kroužky všeobecné gymnastiky či pohybu obecně, tak i pro výkonnostní sporty jako jsou cheerleading, gymnastiku, bojové sporty a mnoho dalších.

Ke kobercům také není problém dodat jednostranné suché zipy s povrchovou úpravou v barvě koberce či bílé suché zipy pro ohraničení cvičební plochy. Máte-li zájem o suché zipy, prosím uveďte tuto skutečnost do poznámky, nebo nás kontaktujte.

Zesítěná polyethylenová pěna s uzavřenou buničitou strukturou, používaná k výrobě těchto koberců, je kvalitnější a dražší než pěna s otevřenou buničitou strukturou. Má minimální trvalou deformaci, to znamená, že se nerozšlape. Při výrobě je využívána měkčená pěna, která je pružná, měkká a nejvíce oblíbená na cvičení.

Každý koberec je tvořen několika vrstvami této pěny, podle tloušťky. Každá vrstva měří 1 cm, z čehož také vyplývají možné tloušťky koberce (+ 0,5 cm tloušťka svrchního koberce).

Vpichovaný polypropylenový koberec tvořící povrch gymnastického koberce má pevnou podkladovou vrstvu, která zaručuje pevnost celého koberce. Povrch tak není náchylný k protrhnutí. Samotné vlákno koberce není barvené po povrchu, ale pigment je součástí vlákna. Toto zaručuje stálobarevnost koberce, barva se časem nemění, neošoupe, nebledne.

Gymnastické koberce jsou na cvičení mnohem pohodlnější a bezpečnější než klasické plstěné běhouny. Jsou totiž měkčí a díky jejich pevnosti se s nimi lépe manipuluje. Jakmile jednou vyzkoušíte, už se nebudete chtít vrátit k jinému povrchu! :) Ve výkonnostní a vrcholové gymnastice se právě tyto koberce používají jako svrchní vrstva prostných, nebo jako krytí rozběhového pásu. Pro umístění na již odpružený povrch (ať už se jedná o pružinový pás, AirTrack atd.) se používá nejčastěji tloušťka 2,5 cm, kdežto pro umístění na tvrdý povrch (třeba parkety) jsou lepší tloušťky 3,5 či 4,5 cm.

Nemůžete se rozhodnout, jaká tloušťka by pro vás byla nejlepší? Napište nám a my Vám pošleme zdarma vzorky vybraných tlouštěk.

Technické parametry:

  • Váha koberce: cca 1,5 kg/m2
  • Tloušťka: 25 mm
  • Šířka: 2 m
  • Délka: 4 - 15 m (na přání možno vyrobit i větší rozměr)
  • Lamely - NE
  • Doprava v rámci ČR zdarma!
  • Vyroben z kvalitní polyethylenové pěny a vpichovaného polypropylenového koberce
  • Spojovat koberce, tedy více jednotlivých kusů, je možné pomocí suchých zipů - lze doobjednat zvlášť
  • Potřebujete jiný rozměr než máme uvedeno? Neváhejte nás kontaktovat. Koberce se vyrábí na míru pro každou zakázku, není tedy problém vyrobit jakýkoliv jiný rozměr, a to jak na délku, tak s určitými omezeními i na šířku. 

8 dalších produktů v této kategorii: