AirTrack, jedinečný společník nejen v gymnastice

list V kategorii: O produktech Datum: comment Komentáře: 0 favorite Zobrazení: 581

Gymnastika nebo parkour, pravděpodobně vás napadnou zrovna tato sportovní odvětví ve spojitosti s airtrackem. Znáte i další sporty ve kterých má airtrack uplatnění? V dnešním článku si na tuto otázku odpovíme!

Gymnastika

Využit airtracku - konkrétně zde - airfloor v gymnastické haleGymnastiku chápeme jako otevřený systém metodicky uspořádaných pohybových činností esteticko koordinačního charakteru se zaměřením na tělesný a pohybový rozvoj člověka, na udržení a zlepšování zdraví.

Již před lety airtrack zaujal v tomto odvětví neodmyslitelné místo a to zejména v oblasti zvýšení efektivity tréninku, zjednodušení nácviku gymnastických prvků a rychlosti progresu, kterou dokázal v tomto sportu zdvojnásobit. 

Oproti konvenčním pomůckám se airtracky pyšní například svou váhou, která je několikanásobně nižší, než běžné pomůcky, které můžeme v tělovcičně zahlédnout. Připravit k tréninku ho mohou samy děti za lehké asistence dospělého, u menších prvků dokonce úplně samy. Je skladný, takže, když jedete například na soustředění, můžete si ho vzít s sebou v běžném autě. Kromě akrobatických pásů, které slouží zejména jako mezikrok při přechodu z trampolíny na odpruženou podlahu, zde najdou využití i další pomůcky - válce, klíny a třeba i jednoduché bloky, které lze výhodně využít např. pro nástup na nářadí. 

Sečteno a podtrženo se jedná o přelom nejen v tomto sportu a gymnastika díky AirTrackům a dalším nafukovacím prvkům může být příjemnější, zábavnější a efektivnější.

Využití aitracku v gymnastice a teamgymu

TeamGym

TeamGym je poměrně mladou gymnastickou disciplínou s kořeny ve Skandinávii, konkrétně ve Švédsku, kde se provozuje již od sedmdesátých let a kde je nejoblíbenější gymnastickou disciplínou. Forma závodu byla původně vytvořena Evropskou gymnastickou unií (UEG). Je to týmová soutěž, každý tým se skládá z 8 - 10 závodníků. AirTrack je možné využít jako rozběhový pás pro trampolínu, ale i samostatně jako náčiní pro výuku nových prvků, se kterými týmy následně závodí na soutěžní ploše tvořené pouze gymnastickými koberci.

Cheerleading

Angel Rice na airtracku od AirTrack Factory

Cheerleading je poměrně mladé sportovní odvětví, které je od roku 2016 uznané Mezinárodním olympijským výborem. Původně vznikl jako skupinové povzbuzování se složitou choreografií. Toto sportovní odvětví si své pevné místo v žebříčku oblíbených sportů teprve hledá, avšak o to rychleji se rozrůstá.

Cheerleading je skrz naskrz propletený složitou choreografií a zejména akrobatickými prvky.Kromě gymnastických prvků a řad, prováděných individuálně na cvičebním povrchu, jsou součástí tohoto sportu také stunty, pyramidy a tzv. basket tossy.

Podobně jako u gymnastiky pomáhají AirTracky bezpečně a co nejrychleji se zlepšovat a vytvářet kvalitnější prostředí pro přípravu.

Tricking

Tricking je tréninková disciplína, která kombinuje kopy a obraty z bojových umění a gymnastiky, stejně jako mnoho tanečních pohybů a stylů z breakdance. Jeho cílem je dosáhnout estetického zobrazení různých kombinací „triků“.

Tato sportovní disciplína zahrnuje desítky a stovky různých technik skoků, otoček a odrazů. Jedním z klíčů úspěchu trickingu je právě odraz, který se cvičí desítky a desítky hodin.

Zdravotní úskalí trickingu je hned několik. Od zlomenin, namožení kloubů, až po zranění při pádu na tvrdou žíněnku. Kvalitní airtrack by si měl zakládat na minimalizaci výše zmíněných rizik, odlehčení dopadů a usnadnění tréninku. Pokud hledáte airtracky pro váš lepší a bezpečnější sportovní výkon, zrovna jste je našli.

AirTrick je obdélníková či čtvercová plocha speciálně navržená pro tricking, parkour, jamy apod.

 Parkour

Parkour neboli l’art du déplacement je druh pohybu francouzského původu, jejímž základem je schopnost dostat se z bodu   A do bodu B co nejefektivněji, s co nejmenší spotřebou energie, hezky a účinně za použití vlastního těla, a to prostřednictvím výšky výskoků, přeskoků, lezení a dalších prvků. K pohybu je možné použít i akrobatických prvků, tzv. flipů a dalších. 

Základním stavebním kamenem parkouru je trénink, který zahrnuje od nejjednodušších, až po nejtěžší prvky, které se   odehrávají i několik desítek metrů nad zemí. Proto, než se většina začínajících parkouristů pustí do víru přeskoků a flipů ve   městě, měli by se prvky nejprve naučit. 

K takovému tréninku může posloužit například vaše zahrada, místní tělocvična a nebo pár laviček. Abyste minimalizovali   zdravotní rizika, která tu jsou značná, je důležité vybrat kvalitní cvičební pomůcky. AirTrack vám nabízí celou škálu pomůcek určených nejen pro parkour, různých velikostí i výšek.

Sport je neodmyslitelnou součástí našich životů. Pojďme si ho společně udělat bezpečnější a příjemnější. Posuňte se s námi o level výš!

Potřebujete poradit s výběrem? Kontaktujte nás zde

Komentáře

Žádné komentáře

Napsat komentář

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
  • Registrace

Registrace nového účtu

Máte již u nás účet?
Přihlaste se nebo si obnovte heslo